GREEN METALS POLAND Sp. z o.o.

22.07.2016Złomiarze nie mają zwykłych wakacji

Okres wakacyjny w pełni. Co to jednak oznacza dla złomiarza? Z jednej strony – jest to najcieplejsza część roku, a zatem powinno być tylko przyjemnie. Jednak nie zawsze okres ten oznacza wypoczynek i błogi relaks. Branża złomowa ma to do siebie, że zmusza do dynamicznego funkcjonowania przez cały czas. Zresztą w każdej branży na wakacje trzeba sobie zasłużyć i to zazwyczaj ciężką pracą…

Pikanterii całej sprawie dodaje to, że większość decyzji na temat skupu i sprzedaży diametralnie zależy od szeregu czynników, m.in. od ruchów na giełdach. I mówimy tu zarówno o cenach poszczególnych surowców, jak i kursach walutowych. Nie bez znaczenia są działania np. Chin, Rosji, Unii Europejskiej i innych podmiotów wywierających wpływ na światową gospodarkę. Istotne są także takie wydarzenia jak choćby wybory prezydenckie w USA czy niestabilna sytuacja geopolityczna w wielu regionach świata.

Ale zaraz – wróćmy do nas, do naszych codziennych spraw, do pozyskiwania i sprzedawania złomu… Otóż to wcale nie jest takie proste i oczywiste jak wygląda zazwyczaj w oczach przeciętnego Kowalskiego, nie związanego bezpośrednio z tą profesją. Praca złomiarza bowiem to styl życia. To sposób na zarobek ale i na samego siebie. To zawsze ciężka praca, która szczególnie w dzisiejszych czasach niskich cen złomu jest wyjątkowo wymagająca. To także strategia i siła charakterów.

Powyższy tekst miał być lekki, krótki, wakacyjny… 🙂 W każdym razie nie jest skierowany tylko dla złomiarzy z krwi i kości. Przecież każdy wie jak trzeba za każdym razem walczyć czy to z klientem, czy z odbiorcą w poszukiwaniu surowców (asortymentu).

Tak więc jeśli nie jesteś złomiarzem, a zaglądasz na naszą stronę to mamy nadzieję, że już teraz słowo “złomiarz” nie będzie się kojarzyło jedynie z czerwonym nosem i życiem na pograniczu prawa lecz z ciężką pracą, polegającą na zdrowych układach i dążeniu do celu. Będąc częścią międzynarodowych spółek jesteśmy zobowiązani do wzorowej współpracy z każdym i na maksymalnie wysokim poziomie (bezpieczeństwa, zgodności z prawem itp.).

Wakacje to piękny czas – także wytężonej pracy. W związku z tym wszystkim z branży oraz sporadycznym Klientom życzymy udanych łowów – cen i surowców. Złom jest wszędzie. Trzeba go tylko umieć dostrzec i wiedzieć co z nim zrobić 🙂