GREEN METALS POLAND Sp. z o.o.

05.09.2017Miedź wysoko nie oznacza mieć wiele

Na londyńskiej LME miedź notuje najwyższy wzrost od prawie 3 lat. Wiele na to wskazuje, że nie jest to jeszcze koniec dobrej passy choć cena może drastycznie spaść. Jak zatem handlować tym surowcem by nie stracić?

 

Miedź na giełdzie metali w ostatnim czasie zakańcza sesje najwyższymi notowaniami od niemal 3 lat. Jak podają maklerzy w dostawach 3-miesięcznych kosztowała po otwarciu sesji 6.797,50 USD za tonę (po nieznacznym wzroście), a teraz metal ten drożeje o 0,4 %.

Z kolei na giełdzie metali w Szanghaju miedź także drożeje o ok. 0,2 %.

Gracze rynkowi nie powinni jednak bagatelizować opinii Oscara Landerretche – prezesa Codelco, czołowego producenta miedzi na świecie, który ocenia, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ceny miedzi mogą diametralnie spaść.

Prezes Codelco uważa, że ceny miedzi wzrosły zbyt szybko. W ciągu ostatnich 3 miesięcy metal zyskał bowiem aż 20 %, co może być wynikiem spekulacyjnych zakupów miedzi.

Landerretche wskazuje, że widać, iż niektóre surowce, w tym miedź, są nabywane przez inwestorów jako zabezpieczeniem przed ryzykiem w innych klasach aktywów.

We wtorek (29.08.17) miedź na LME w Londynie zdrożała o 126 dolarów do 6.792,00 USD za tonę – najwyżej od października 2014 r.

 

Radzimy więc systematykę i regularność w handlu tym surowcem. Przypomnijmy: nasz skup złomu metali nieżelaznych w Wałbrzychu i Legnicy czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.